Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/44/king-of-the-road.wav" loop="infinite">

Zápis z oblasti z 15.3.2017 a další důležitá upozornění

28. 3. 2017

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce k zápisu z oblastní konference

Otto Ressl, 7. 4. 2017 21:10

Reakce k zápisu z oblastní konference

Přátelé turisti,

po přečtení zápisu z oblastní konference konané 25.února v Holohlavech nás překvapilo, jak je popsána záležitost našeho odboru KČT Červený Kostelec, který se od 1. 2. 2018 osamostatní na základě rozhodnutí VČS.

Jednoznačně je konstatováno:

a – že výše členských příspěvků je důvodem odchodu našeho odboru z KČT

b – vyčtení necítění vazby ke svému odboru a šok z toho, že členové jednoho odboru zahodí svou historii 2 roky před stým výročím založení s tím, že se naši předchůdci a zakladatelé musí v hrobě obrátit.

Oba tyto body byly přímo na oblastní konferenci z naší strany celkem ve třech příspěvcích našimi zástupci vysvětleny. Z nějakých, asi jistě vážných, důvodů však nejsou v zápisu z konference zaznamenány.

Takže ještě jednou, tentokrát písemně názor 91% členů KČT Červený Kostelec.

a – výše členských příspěvků není rozhodující, budeme je i nadále vybírat minimálně ve stejné výši. Vadí nám, že se odvádí celá částka. Stačilo by, aby alespoň 25% zůstalo doma, jak to bývá u jiných spolků a nebylo by co řešit.

b – ve svém středu máme stále zakladatele pochodu na Sněžku nebo Hadařské 25 a organizátory naší 23leté spolupráce s PTTK Zabkowice i vedoucí našich pravidelných týdenních výletů. Těm může vyčítat necítění vazby k odboru jen neznalec poměrů a nemůžeme se na něho zlobit, ale spíš politovat.

Jsme přesvědčeni, že naši předchůdci, ať již organizovali turistiku v našem městě jako klub turistů Červený Kostelec či oddíl DTJ Červený Kostelec nebo oddíl turistiky TJ Červený Kostelec
nebo KČT Červený Kostelec by měli jistě radost, že dokážeme zorganizovat více než 60 akcí za rok s takovým počtem účastníků, že nemusíme shánět lidi mimo náš spolek. Jen pro úplnost – počátky
turistiky se datují jako součást Okrašlovacího spolku od roku 1903. Samostatný turistický spolek vznikl v roce 1919.

Na oblastní konferenci bylo také z naší strany řečeno, že budeme nadále pokračovat v pořádání našich velkých akcí:
Hadařská 25, Červený Kostelec – Sněžka a Červenokostelecká 100, na kterých budou mít i nadále členové KČT slevy. Také bylo konstatováno, že když naše vystoupení z KČT nesplní naše očekávání a bude ke škodě spolku nebo turistiky, tak se vrátíme zpět
do KČT.
Děkuji vám, že jste si přečetli tuto naši zprávu až do konce.

Z pověření členské základny a výboru KČT Červený Kostelec

Otto Ressl - předseda