Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/44/king-of-the-road.wav" loop="infinite">

LUCKÝ VRCH

NA  LUCKÝ  VRCH

 

Trasa:              Pustá Kamenice-Pustá Rybná-Lucký vrch-
                     Blatina-Bukovina-Borová

Datum konání:     30.05.2015

Vedoucí:           Jana Klimešová

Počet účastníků:  17

Délka trasy:      23 km


 

V sobotu ráno jsme si opět trochu přivstali a za krásného počasí jsme odjížděli vlakem směr Rosice n. Labem – Žďárec u Skutče – Pustá Kamenice zastávka. Na maličkém nádraží uprostřed přírody nás Jana všechny přivítala, seznámila s průběhem výletu  a po té došlo na přípitek na zdraví pro obě Jany. Posilněni jsme se vydali za cílem naší cesty. Hned zkraje jsme si "popovídali" s ovečkami v ohradě a po chvíli jsme U Lipky vstoupili do nádherného lesa. Cesta byla příjemná, u Maleního Koutu jsme poseděli a snědli něco ze svých  zásob jídla  a pokračovali  dále. Vyšli jsme z lesa a cesta vedla přes velké louky a ohradníky pro kravičky. Při cestě z kopce jsme na protější stráni viděli stádo krav, ze kterého si jedna odešla na "výlet" k nedalekému kravínu. Ten jsme minuli a vzápětí z něho začaly vylézat kravičky – asi se přišly podívat na nezvané návštěvníky. Byli jsme rádi, že nás obhlížely již zezadu, pohledu z očí do očí jsme naštěstí byli ušetřeni. Na rozcestí jsme zahnuli vlevo a pomalu se blížili do Pusté Rybné. U turistického rozcestníku byla otevřená hospůdka, kam někteří zašli na pivko. Na obloze už se objevily těžké tmavé mraky a do deště už moc času nezbývalo. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny – jedna se šla občerstvit a pokračovala do Borové u Poličky po zkrácené trase, 8 odvážlivců se vydalo po červené na  trať dle plánu – na Lucký vrch. Při stoupání do kopce se postupně  objevily kapky deště, potom začalo pršet a nakonec z toho byla pěkná průtrž mračen. To už jsme měli všichni na sobě krásné pláštěnky a v tomto úboru jsme vystoupali k chatě na Luckém vrchu, která se nachází ve výšce  705 m n.m.

V restauraci chaty jsme rozvěsili pláštěnky a další svršky na uschnutí, objednali si občerstvení a místní "Lucký likér", kterým jsme si společně připili: "Karle, na Tvé zdraví  a brzké uzdravení". Během jídla se obloha začala vyjasňovat, takže jsme při odchodu z chaty viděli krásná okolní panorama. Za podvečerního sluníčka jsme došli cestou  přes Dědek do cíle dnešního výletu – Borové u Poličky. Zde jsme se připojili ke druhé skupině, která již seděla v malé místní restauraci, něco málo jsme  pojedli a popili a  společně počkali na odjezd vlaku do Hradce Králové.

Jedinci, kteří šli přes Lucký vrch, měli na konci výletu v nohách skoro 23 km a prošli nejvyšším bodem ve výšce 760 m.

                                                                                                Dáša

Vytisknout

 

Náhledy fotografií ze složky LUCKÝ VRCH

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba: Jano, já jsem mimo a dát to na stránky nedokážu. Můžu Tě o to poprosit:

Prosba, 20. 1. 2019 12:19

Jsem vděčný všem, kteří se zasloužili o to, aby odbor fungoval dále. Ustálilo se, že program se připravuje na čtvrtletí zhruba v polovině měsíce, který danému čtvrtletí předchází. V té době se o tom, jaké počasí v daný den bude, dá jen zhruba předpokládat (a přitom je počasí pro některé přesunové prostředky v turistice podstatné). Navrhuji proto rozšířit plánování akcí o možnost akci avizovat několik dní před akcí, kdy se už o počasí ví víc.

Protože dnes už INTERNET není vzácný a přístup k němu má i řada našich členů měla by tato možnost značně rozšířit účast na našich akcích.

V nabídce by měl být vedoucí (s e-adresou), trasa, její začátek a konec, délka, příp. náročnost, případně další informace nutné pro bezproblémovou účast na akci.