Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/44/king-of-the-road.wav" loop="infinite">

Robert Hladil

7. 4. 2008

 

 

Robert Hladil patřil mezi  dlouholeté funkcionáře tělovýchovných organizací TJ Sokol, ČSTV a celé řady sportovních svazů.  Zaslouženě za výjimečné výsledky v oblasti sportu a výchovy se stal  „Laureátem ceny Města Hradec Králové "Primus inter pares" .

 

Původním povoláním voják prvorepublikové československé armády, účastník II. odboje, bojovník od Dunkerque, po válce perzekuovaný komunistickým režimem, mj. předseda Československé obce legionářské.
Robert Hladil  byl výkonným sportovcem, cvičitelem, trenérem a rozhodčím. Byl aktivním závodníkem v lehké atletice, lyžování, gymnastice, cyklistice, plavání, orientačním běhu a turistice. Po celý život  byl věrným členem Tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové, později přejmenované  na Spartak Hradec Králové.

Vychoval stovky dětí při školských lyžařských výcvicích, organizoval dlouhá léta všechny soutěže hradeckého okresu v lyžování, desítky let se podílel na  oblíbených lyžařských přejezdech Jeseníků a Orlických hor. Zajišťoval účast hradeckých závodníků na Krkonošské sedmdesátce, měl podíl na rozšíření závodně branných sportů a stál u prvních kroků hradeckého orientačního běhu. Aktivně se účastnil hromadných vystoupení a vedl sportovce na Sokolských sletech i  Spartakiádách.

 

Robert Hladil byl rovněž vyznamenán odznakem Vojty Náprstka

 

Vytisknout

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář